Navigace

Léčivé houby

http://ona.idnes.cz/on-line-rozhovor-lecive-houby-dkg-/zdravi.aspx?c=A121203_110044_zdravi_pet
 

http://www.planetahub.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=83&Itemid=87

http://www.planetahub.cz/index.php?option=com_content&view=article&id=105&Itemid=118

Nejlepší a nejúčinnější "dvojitá reishi tinktura"

Nejúčinnější a nejlepší je "dvojitá tinktura", která se skládá z lihového výluhu a vodného odvaru. Proč? Každá z těchto látek totiž uvolňuje z reishi jinou složku. Lihový výluh obsahuje zejména triterpeny. To jsou látky, které působí protinádorově, protizánětlivě a antialergicky. Nejsou rozpustné ve vodě. Vodný odvar obsahuje zejména polysacharidy, které výraznou měrou povzbuzují imunitu. Smísením obou těchto složek získáte skutečný "elixír dlouhého života".

 

Na výrobu jedné várky (vznikne 1 litr tinktury, který vystačí na pravidelné užívání po dobu jednoho měsíce) si připravte:
1. 50 - 70 g sušené reishi (v nabídce PLANETY HUB jako hotová droga a nebo jako substrát pro vlastní dopěstování)
2. 500 až 700 ml čistého lihu a nebo silného čirého destilátu, vhodná je např. 40% vodka

Reishi plátky rozlámejte na co nejménší kousíčky a nebo rozdrťte např. v mixéru.  Vložte ji do větší zavařovací sklenice a celou zalijte lihem nebo vodkou. Uzavřete a uložte na teplé tmavé místo. Nechte luhovat 4-6 týdnů a poté přefiltrujte přes plátýnko. Houbovou drť dobře vymačkejte. Polovina skvělé "dvojité tinktury" (ta časově náročnější) je hotová.

Je čas vyrobit druhou polovinu. Vyluhovanou a vymačkanou houbovou drť vložte do hrnce a zalijte zhruba pětinásobným množstvím vody. Vařte 2 (slovy dvě) hodiny na mírném ohni a občas kontrolujte, zda se nevyvařila všechna voda. V případě potřeby dolijte. Po dvou hodinách sceďte, vývar dejte bokem a houby vložte zpět do hrnce, zalijte vodou a vařte ještě hodinu. Poté znovu scedíte, houbová drť je už k likvidaci. Oba vodné vývary slijte dohromady a na prudkém ohni vařte tak dlouho, až se většina vody vypaří. Zbyde asi 400-500 ml tmavé, skutečně velice hořké medicíny. Nechte vychladnout (to je důležité, kdybyste smíchali  s lihem horký vývar, líh se vypaří a tinktura se zkazí) smíchejte s lihovým výluhem. Hurá, hotovo! Výsledná tinktura obsahuje ty nejdůležitější látky z reishi a zároveň je lihem zakonzervovaná. Uchovávejte v tmavé lahvi. a v chladu. Tinktura se usazuje, před použitím ji vždy promíchejte.

Užívání a dávkování je proměnlivé podle vašich subjektivních potíží (vždy konzultujte s lékařem nebo léčitelem). Pro obecné povzbuzení imunity a jako protinádorová prevence se doporučuje 3x denně 10 ml , což odpovídá větší polovině polévkové lžíce. Jinou dobrou možností užívání je natáhnout tinkturu do stříkačky a tak množství odměřovat. Tinktura se užívá tři až devět měsíců. Považuje se za prokázané, že reishi je velmi vhodná pro dlouhodobé užívání.

 

Kdo se dočetl až sem tak už jistě pochopil, že při užívání mleté houby nemůže v těle proběhnout ani zlomek pocesů, které vedou k vyluhování cenných látek